Kā ātri sakrāt naudu?

Ikkatram dzīvē noteikti ir gadījusies situācija, kad nepieciešama lielāka naudas summa. Vienalga, vai nepieciešamas iegādāties kādu lielāku preci, vai, piemēram, sakrāt naudu hipotekārā kredīta pirmajai iemaksai, to paveikt nav nemaz tik viegli. Dauzi izvēles vieglāko variantu un naudu vienkārši aizņemas vai nu no tuviniekiem, vai arī oficiālām kredītiestādēm. Labāk tomēr naudu ir krāt pašam, tāpēc sniegsim dažus padomus, kā to viegli izdarīt.

1. Pārskatiet savus izdevumus

Lai varētu sākt taupīt, vispirms ir jāsaprot, kur īsti jūsu nauda aizplūst, lai tālāk varētu izdarīt secinājumus par to, kur tad var ietaupīt. Lai saprastu, kur nauda paliek, ir jāpiefiksē visi izdevumi. Pārskatiet konta izrakstus un padomājiet par to, kur pēdējā laikā esat tērējis naudu. Pēc tam mēģiniet sakārtot izdevumus pa aptuvenām kategorijām un jums jau uzreiz radīsies daudz skaidrāka nojausma par to, kur varat samazināt tēriņus. Ja naudu jākrāj konkrētai lietai, nevis vienkārši, lai uzlabotu finansiālo situāciju, noteikti vajadzētu atteikties no pilnīgi visa, kas nav vitāli nepieciešams, jo īslaicīgas neērtības paciest nav tik grūti.

2. Meklējiet veidus kā taupīt

Pārskatot izdevumus, noteikti sapratīsiet, ka ir lietas, no kā mierīgi varat atteikties un ietaupīt dažus eiro, taču vairumā gadījumu lielākos tēriņus tomēr sastāda tādas izdevumu kategorijas kā īre, pārtika un komunālie maksājumi. No tā vienkārši attiekties never un ir jādomā, kā šos tēriņus samazināt. Piemēram, ja īrējat dzīvokli, padomājiet, vai neverat uz laiku pārvākties pie vecākiem vai tuviniekiem, lai šī nauda nebūtu jāmaksā. Tāpat ir jādomā par veidiem kā samazināt citas lielākās izdevumu kategorijas, jo bieži vien pārtērējamies arī tajās.

3. Pārdodiet visu lieko

Tālāk jādomā ne tikai par to, kur ietaupīt, bet arī par to, kur gūt papildus līdzekļus, jo īpaši tad, ja jūsu ienākumi ir zemi un īpaši daudz variantu taupīšanai nav. Vieglākais veids, kā to izdarīt ir, pārdodot savas mantas, kas vairs nav nepieciešamas vai arī, no kurām uz laiku varētu atteikties. Tas, cik daudz izdosies nopelnīt ir atkarīgs no cilvēka un viņam piederošo mantu apjomiem. Ir cilvēki, kuru mājas ir kā noliktavas un ir arī tādi, kas neko lieku nepērk. Protams, ka vairāk nopelnīs te, kas dzīves laikā visu ko sapirkuši, bet arī tad, ja daudz lieku mantu nav, šo to jau nopelnīt sanāks. Apsveriet arī iespēju pārdot tās mantas, kas nav gluži liekas, tomēr nav arī vitāli nepieciešamas, ja sakrāt naudu ir tiešām svarīgi.

4. Atrodiet vēl vienu ienākumu avotu

Ja runājam par nepieciešamību, āri skārāt tiešām lielas summas, tad noteikti ir vērts meklēt vēl vienu ienākumu avotu, kas visbiežāk ir pusslodzes darbs. Vēl populārs ir arī variants, piemēram, strādāt virsstundas esošajā darba vietā, ja tas iespējams. Papildus darbs, protams, sagādās neērtības un jums būs mazāk brīvā laika, taču, kā jau minējām, runa ir par īslaicīgām neērtībām savu mērķu sasniegšanai. Kad nauda būs sakrāta, dzīve kļūs daudz vienkāršāka.